Rąstinių namų privalumai

- Pirmiausia tai turbūt ekologiškumas, nes namo konstrukcijom ir net apdailai naudojama natūrali mediena, gamtinė medžiaga. Medis draugiškas aplinkai ir žmogaus sveikatai.
- Rąstiniame name yra sveika aplinka, nes tokiems pastatams statyti dažniausiai naudojama spygliuočių t.y. sakinga mediena. Gyvenantys rąstiniame name rečiau skundžiasi kvėpavimo takų ir plaučių ligomis. Sveikas gyvenimo būdas.
- Pati, rąstinio namo mediena, pasižymi geromis elektrostatinėmis savybėmis. Patalpose nesklando dulkės. Rąstiniuose namuose rekomenduojama įsikurti alergiškiems nuo dulkių žmonėms.
- Realiai pats rąstinis namas yra šiltas, nes kitaip nei mūras rąstinės sienos geriau sukaupia šilumą ir vienodai ją paskirsto pastate.
- Medis, o tiksliau natūralus rąstas natūraliai “kvėpuoja” medienos ląstelėse vyksta nuolatinė oro apykaita. Norėčiau pabrėžti, kad didžiąja dalimi rąstiniuose namuose išlieka pastovus deguonies balansas ir optimaliausia oro drėgmė. Rąstiniame name optimalus drėgnis, netgi lietinguoju metų laiku. kas 100 proc. išeleminuoja pelėsio ir grybelių atsiradimą. Pati mediena reguliuoja drėgmę ją pasiimdama ar atiduodama (sausėjant orui, grąžinama drėgmė). Bet ne mediniuose kaip tokiuose, nes tai bendrinis žodis, jie šiltinami, apkalinėjami naudojamos papildomos medžiagos.
- Rąstai, tai natūrali mediena ji yra patikima namų statybos medžiaga. Iš dalies tai greita statyba, nereikalaujanti tam tikrų apdailos darbų etapų (kaip pvz. po mūro tinkavimas, laukimas ir tik tada po realios drėgmės pasišalinimo, galima vykdyti tolimesnius darbus) Tai rąstiniame name, darbų etapas iš kart seka po prieš tai buvusių darbų…
Visuomenę norėtume informuoti, kad rąstinio pastato sienų konstrukcijai nereikia duoti susistovėti 2-3 metus, jeigu viskas atliekama vadovaujantis, tik rąstiniams pastatams surašytais, techniniais reikalavimais, taisyklėmis.
- Išskirtinumas. Architektūra susiliejanti su gamta.
- Ilgaamžiškumas. Namai stovės 100 metų ir daugiau…