RNGA - Ekspo

RNGA plečia savo veiklą. Stengdamiesi labiau viešinti rąstinius pastatus ir ne tik, asociacija parengė projektą bei įkūrinėja ištisus metus veiksiančią Ekspo teritoriją. Tai išskirtinės koncepcijos projektas, kuris leis labiau propaguoti, viešinti rąstinius statinius, reklamuoti Partnerius, rinkoje gerai žinomus ir gerą vardą užsitarnavusius prekinius ženklus, statybines ir apdailos medžiagas, statybos įrankius, įrangą ir prietaisus. Taip pat įvairius rangovus, tiekėjus, architektus ir dizainerius. Gerbūvio ir aplinkos specialistus. Interjero ir eksterjero pavyzdžius.

Tai parodinė, reklaminė, edukacinė, pažintinė, interaktyvi, informatyvi ir vizualinė teritorija, skirta Lietuvos žmonėms, Užsienio svečiams, statybininkams ir visiems tiems kas domisi rąstiniais pastatais ir ne tik.

Išskirtinis projektas, apimantis statybos/apdailos, įrankių/įrangos/prietaisų, paslaugų reklamos, techninės informacijos/konsultacijų, projektų užsakymo ir glampingo paslaugas:

 RNGA „Ekspo Glampingas Pirtys ir Partneriai“

Daugiau nei 2 ha teritorijoje bus skirtingo dydžio nameliai, suręsti panaudojant skirtingo profilio ir apdirbimo, natūralios medienos rąstus/sienojus. Juose bus skirtingi sprendiniai šildymui, vėdinimui ir kitai inžinerijai. Jaukūs ir patrauklūs interjerai. Kiekviename namelyje bus pirtelė/garinė su įvairiomis krosnelėmis, supažindinant lankytojus su galimais vidaus mikroklimato variantais, privalumais ir skirtingais sprendiniais. Teritorijoje bus atskiros zonos su apželdinimo pavyzdžiais. Bus ir sodo mini architektūros statiniai, baldai. Nameliai bus skirti poilsiui, su visais viešbučio tipo patogumais, turėsiantys atskiras terasas ir lauko barbekių zonas. Kiekvienas namukas stovės atokiau vienas nuo kito bei skirti privačiam ir ramiam poilsiui.

Kadangi tai ir Ekspo, todėl teritorijoje atsiras ir edukacinės, reklaminės zonos, kur Partneriai, prekiniai ženklai pristatinės savo produkciją, paslaugas.

Ekspo teritorijos įkūrimo metu ir po jos atidarymo, interesantams ir tiesioginiams klientams/užsakovams, profesionaliau suteiksime konsultacijas, paslaugas, padėsime tinkamai parengti projektus, atlikti ir sukontroliuoti rangos darbus, suteikiant garantijas. Visa tai bus vykdoma kartu su Partneriais, su kuriais esame išdirbę, ir toliau tobuliname nekvestionuojamus techninius sprendinius, įvairius mazgus, pritaikytus rąstinių pastatų projektavimui, gamybai, statybai bei pilnai apdailai.

Įkūrinėjama ekspo erdvė bus „Rąstinių namų gamintojų asociacijos“ būstinė, ofisas su įvairiais  rąstiniais namais, mini architektūros statiniais, gražiai sutvarkytoje teritorijoje.

Esant pastatų energinės klasės reikalavimams, RNGA ne sėdėjo sudėjusi rankų, o ilgus metus, intensyviai, kiek tai leido aplinkybės, vykdė projektus, skaičiavimus, laboratorinius tyrimus ir kitus mokslinius darbus, susijusius su rąstinių pastatų sandarumu, ieškojo ir rado sprendimus atitvarų šiluminei varžai padidinti. Analizavome užsienio praktikas, esamus standartus, skirtus išskirtinai rąstiniams pastatams. Taigi buvo parengti nekvestionuojami rąstinių pastatų projektavimo ir statybos techniniai reikalavimai. Paruošti techninių sprendinių mazgai, pjūviai. Dalyvavo ir dalyvauja KTU ir VGTU mokslininkai. Todėl šios visos veiklos kontekste, mokslinių tyrimų, techninių reikalavimų, rąstinių pastatų gamintojų ir statytojų, bei Partnerių viešinimui, pasikartojant, yra vystoma ši išskirtinė Ekspo - Viešinimo erdvė. Urbanizuojant teritoriją ir statinių statybos procesuose bus taikomi Lietuvoje ir Europoje galiojančių reglamentų techniniai sprendiniai, atsižvelgiant į mazgų techninį įvykdymą, pastatų elementų sandarumą, ir betarpiškai ieškant bei surandant naujų techninių sprendimų, kurie nėra paminėti Lietuvos ir Europos techninėje literatūroje. Bus parinkinėjamos efektyviausios ar suteikiančios daugiau žinių apie pastatų šildymo, vėdinimo, apšvietimo ir energijos gamybos iš atsinaujinančių energijos šaltinių, sistemos. Akivaizdžiai atliksime Ekspo teritorijoje būsiančių pastatų projektų ir pačių statinių energinio naudingumo tyrimus, galimybes sertifikavimui, nustatant tobulinimo galimybes, įvertinant pasiektą energinio naudingumo klasę. Bus atliekami skaičiavimai koncepcinių rąstinių namų visų atitvarų šilumos perdavimo koeficientams, šiluminių tiltelių šilumos perdavimo koeficientams nustatyti ir juos palyginti su kitais statiniais. Identifikuosime esminius skirtumus, jų svarbą.