UAB "Eko amžius"

UAB “Ekoamžius“ įmonė įkurta 2001 metais. Pagrindinis bendrovės principas – ekologija. UAB “Ekoamžius“ gamina ir stato rąstinius namus, karkasinius namus, pirtis, kubilus ir kitos paskirties pastatus iš Kareliškos pušies ir gali didžiuotis aukšta kokybe, kasmet augančiomis darbų apimtimis, trumpais darbų atlikimo terminais ir kadangi yra tiesioginis šios medienos importuotojas – mažomis kainomis.

Medis apdirbamas su naujausia technika. Per tris dienas su šia technika gamybos ceche galima pagaminti vieną namą, gaminant rankų darbo namą, jo gamyba užtrunka nuo dviejų iki trijų savaičių. Po medienos apdirbimo, surinkimo ceche pagal namo projektą yra renkamas namas, t.y. daromas jo kontrolinis surinkimas, toliau surinkti rąstai yra sužymimi pagal ašis ir sunumeruojami, po kontrolinio surinkimo ir rąstų sužymėjimo, namo sienų konstrukcijos yra išrenkamos ir sandėliuojamos, kur iš sandėlio keliauja į nurodytą kliento vietą. Statybų medžiagos bei technologijos kurios naudoja UAB “Ekoamžius” yra ekologiškai švarios.

Mediniai namai statomi iš rinktinės Karelijos pušies rąstų. Medžių amžius siekia 100 – 140 metų, o pastato sienų storis gali būti nuo 18 – 50 centimetrų. Mes naudojame, apvalius rankų darbo ir vienpusio pjovimo keturkampius rąstus (Norvegiško sukirtimo).

Apvalūs, rankų darbo (Kanadietiško sukirtimo) rąstai

Šių rąstų sienos gali siekti nuo 180 iki 500 mm storio. Rąstiniai namai iš natūralių rankinio apdirbimo rąstų yra solidūs ir atspindi natūralų gamtos grožį.

Rąstai rankiniu būdu nužievinami, džiovinami, obliuojami, ir paruošiami namo rentimui.

Vienpusio pjovimo (Norvegiško sukirtimo) rąstai

Pirmiausiai rąstai yra apipjaunami, džiovinami nuo 3-4 savaičių, po to atidžiai atrenkami, kalibruojami rąstų šonai ir šlifuojami. Namo surentimas, kaip ir rąstų paruošimas, vyksta rankiniu būdu (Norvegiškais įrankiais). Kiekvienas namas yra pastatomas įmonės gamykloje. Sužymėjus rąstus ir padarius sienų planą, namas išrenkamas, supakuojamas ir vežamas į statybos vietą. 

UAB “Ekoamžius” sėkmingai gamina Norvegiško “Stav Laft” tipo namus.

Pavadinimas “Stav” yra kilęs nuo namo konstrukcijos sudarytos iš kolonų. Tai yra toks medinio namo tipas, kuomet nešančiosios kolonos vadinamos “Stav”.

Šis metodas yra gerai žinomas dėl savo patvarumo, daugelis 11-ojo ir 12-ojo amžiaus Norvegijos bažnyčių buvo pastatytos pagal tipišką “Stav” konstrukciją ir vis dar stovi iki šios dienos.

Pavadinimas “Laft”, reiškiantis “rąstinis namas”, buvo dominuojantis būdas statant namus Norvegijoje nuo ankstyvų vikingų laikų iki pat 20-ojo amžiaus vidurio.

“Stav Laft” yra kombinuotas rąstinio ir karkasinio namo tipas, kuomet namo konstrukcija yra sudaryta iš nešančiųjų kolonų, o nišos tarp kolonų yra užpildomos mediniais skydais.

Klientui suteikiama galimybė pasirinkti kaip išraižyti nešančiąsias kolonas ir kokia dailylente apkalti karkasinius skydus- visa tai suteikia namui individualumo.

Eko amžius

UAB “Ekoamžius”
Danės 6, Klaipėda 92109, Lietuva
Tel. +370 655 40060
Faks. +370 46 217659
E-mail: info@ekoamzius.com


Svetainė: www.ekoamzius.com